C# Bankamatik Similasyonu

You may also like...

8 Responses

 1. bykeşir dedi ki:

  güzel uygulama birşey sorucam bu sişre dğeiştirme işlemini yapayaçlıalıştım olmadı hn de x de o da hata veiryo string oalrka x veiryom form1.o diyor sizin kodlardanda o yu çözemedim rica etsem şifre değiştirmeyle ilgili konu yazsanız yada vaktiniz varsa bana bi tarif etseniz nasıl olcak teşekkürler…

 2. hüseyin dedi ki:

  kardeş bunun çalışır haldeki C# dosyası varsa göndermen mümkün mü?

  Teşekkürler emegine saglık..

 3. Seyfettin dedi ki:

  Database leri paylaşır mısınız..

 4. Sefa dedi ki:

  Merhaba bankaya gelen degilde orada calisanlar icin bir program rica edicem.Bir form olucak personel yonetici girisi ve yeni personel kayit.yonetici girisinde yonetici hangi calisanin ne is yaptigini ve giren cikan parayi gorebilicek.personel girisinde islemler olucak.yeni personel kayitinda personel kayit edilcek.

 5. hakan öztürk dedi ki:

  1) Program C# programlama dili ile masaüstü program olarak yapılacaktır. 2) Veri tabanı olarak Access hariç herhangi bir veri tabanı kabul edilir (MSSQL, MySQL, ORACLE)
  3) Programda yönetici ve müşteri olmak üzere 2 tip kullanıcı olacak.
  a. Yönetici kullanıcısı sadece yeni müşteri ekleme müşteri silme ve bankamatiğe para yatırma işlemlerini yapabilecek. Müşteri kayıtları veri tabanında tutulacak (Yeni müşteri için 10 basamaklı, şifre için de 4 basamaklı rasgele bir sayı üretilecektir.). b. Müşteri ise hesabıyla ilgili işlemleri yapacaktır. Bu işlemler para çekme, para yatırma, başka hesaba havale yapma, hesap özeti alma, kendi bilgilerini güncelleme.
  KONTROLLER
  1.Yönetici yeni müşteri eklerken aynı müşteri numarasının olup olmadığını kontrol etmeli. 2.Yönetici müşteriyi ekledikten sonra hesap ile ilgili herhangi bir işlem yapamaz.
  3.Müşterinin bankadan para çekerken günlük limit belirlenecek. (Örneğin: 1000TL)
  4.Müşterinin parasının eksiye düşmemesi kontrol edilecek.
  5.Müşteri havale yaparken, havale yaptığı kişinin müşteri numarasının doğru olup olmadığı kontrol
  edilecek. 6.Müşteri en az sadece 5 in katları olarak para çekebilecek. (38 TL çekemez.) 7.Müşteri sadece şifresini güncelleyebilir.
  8.Bankamatikteki para, sadece para çekme işleminde azalacak. Para yatırılırken bankamatiktekipara artacak. Başka hesaba havale yapılırken bankamatikteki para değişmeyecek. 9.Bankamatikte para bitince müşteri para çekemeyecek. Ya da çekeceği para bankamatikteki
  paradan çok ise uyarı verecek.
  Class (Sınıf) kullanılmayan projeler değerlendirmeye alınmayacaktır.
  buna gore bana bırdane yababılırmısınız odev sadece calıssın yeder

 6. Murat dedi ki:

  Neden indirme linki yok.
  Olması çok iyi olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir