E-Okul Ders Dağıtım Programı

Haftalık ders programının hazırlaması için aşağıdaki verilerin e-okul sisteminde tamamlanmış olması gerekmektedir.
1-) Ders başlangıç ve bitiş saatleri ( IOK09001:Haftalık Ders Başlangıç ve Bitiş Saatleri )
2-) Şube tanımları (IOK03001: Şube Oluşturma)
3-) Seçmeli dersler (IOK09003: Dönemlik Seçmeli Ders Belirle)
4-) Ders öğretmenleri ve şubeleri (IOK09004: Şube Öğretmenleri Belirle)
Ders Dağıtım Programı Verileri
1-) Ders dağıtım için gerekli olan programını http://e-okul.meb.gov.tr/eokulfet.zip adresinden kişisel bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
2-) Ders dağıtım programını edinmişseniz, FET dağıtım programı için gerekli olan verilerin kiişsel bilgisayarınıza indirlmesini sağlamalısınız. Bu işlem için aşağıda bulunan indir butonunu kullanmalısınız. İndir butonu sırasında explorer dosyanın indirilemediğine dair bir uyarı vermiş ise başka bir bilgisayarda deneyiniz veya windows işletim sistemi kullanıyorsanız http://support.microsoft.com/kb/816868 adresini inceleyiniz.

E-Okul Sisteminde tanımlanmış ancak hatalı olma ihtimali olan veriler aşağıdadır. Aşağıdaki listeyi inceleyiniz, liste boş ise bir sonraki adım olan indirme işlemine geçiniz. Listede yer alan bilgilerin doğru, uygun olduğunu düşünüyorsanız bir sonraki adım olan indir işlemine geçebilirsiniz.
Öğretmenler Haftalık Toplam Ders Saati Sayısı

Ders dağıtımına başlamadan önce aşağıdaki listeden şubelerinizi ve şubelerinize ait girmiş olduğunuz verilerden oluşmuş listeyi inceleyiniz. Sınıf şube sayısını ve şube başına düşen haftalık ders saati toplamının mevzuattaki saatlere uygunluğunu kontrol ediniz.

FET Haftalık Ders Dağıtım Programında hazırlanmış verileri e-okula aktarma
1-) FET programında ders yerleşim işleminin ardından, FET programı Dosya menüsü – sonuçları bilgisayarıma aktar bölümü açılarak virgülle ayrılmış veri (text) seçilir.
2-) FET programının gelen soru ekranında herhangi bir değişiklik yapılmadan kayıt işlemi yapılır. Verilerin kaydedildiği klasör ekrana bilgi olarak gelecektir.
3-) FET programının sonuçları kişisel bilgisayarınıza kayıt ettiği klasör “fet-results” aşağıdaki gözat (browse) butonuna basılarak açılır.
4-) Herhangi özel bir değişiklik yapılmamış ise “fet-results\csv\mebeokuldangelendata” klasörü içinde bulunan “mebeokuldangelendata_timetable” dosyası seçilir.
5-) Yükle butona basılarak sonuçların e-okul sistemine gönderilmesi sağlanır. Bu sırada e-okulda tanımlı bir ders programı var ise silinmeyecektir.
6-) Sınıf / Şube seçimi bölümünden gönderilmiş olan program listelenebilir.
7-) Gönderilmiş haftalık ders programında listelenek, kontrol edildikten sonra bir problem yok ise e-okul tarafından geçerli olabilmesi için “E-okulda Geçerli Yap” butona basılır.
Uyarı: E-okulda geçerli yapı butonuna basılması ile e-okuldaki mevcut ders programı silinerek, yerine ekranda görünen yeni program oluşacaktır.

Programı indirmek için tıklayınız.

2.670 defa okundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir