Nesne Tabanlı Programlama 2.Dönem 3.Yazılı Uygulama Sınav Soruları

Soru 1: Visual Studio da yukarıdaki giriş formunun aynısı tasarlayınız. Kullanıcı admin ve şifre 123 ise 2.form açılacaktır. Eğer bilgiler yanlış girilirse Kırmızı ve kalın bir şekilde “Kullanıcı Adı ya da Şifreniz Yanlış”  diye mesaj verilecek.(10 P)

Soru 2: Yukardaki resimdeki görüntüyü tasarlayın. Yeni kişi ekleme formu, Kişi güncelleme ve kişi silme program çalıştığı anda gözükmeyecektir. Form üzerindeki “Yeni Kişi Kaydet”, “Kişi Bilgileri Düzenle” ve “Kişi Sil” butonları tıklandığında ilgili bölümler açılacaktır. Açılan bölümlerdeki “Temizle” ve “Kapat” butonlarına ilgili kodlar yazılacaktır(15 P)

Soru 3: Telefon adında bir veritabanı açarak kayitno, adsoyad, adres, ceptel,evtel,itsel ve aciklama alanlarından oluşan rehber adında bir tablo oluşturun.(5P)

Soru 4: Tablodaki verilerin program çalıştığı anda datagridview de görüntülenmesini sağlayan program parçasını prosedür kullanarak yazın.(20P)

Soru 5: Yeni Kişi Kaydet bloğundaki Kaydet butonu için rehber tablosuna gerekli bilgileri kaydeden program parçasını prosedür kullanarak yazın. (20 P)

Soru 6: Kayıtlı Kişi Güncelleme Formndaki Güncelle butonu için gerekli kodları prosedür kullanarak yazın.(20 P)

Soru 7: Kişi Silme Formundaki Sil Butonu için gerekli kodları prosedür kullanarak yazın.(10 P)

NOT :Kayıt ekleme,güncelleme ve silme işlemlerinin sonucu datagridviewde hemen güncel şekilde gözükecektir.

5.437 defa okundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir