Vb Net Çalışma Soruları-1

 1. Klavyeden 40 öğrencinin not bilgisi giriliyor. Bu notlardan sınıf ortalaması altındakilerin sayısını bulan programı yapınız.
 2. Form üzerindeki textbox’a tamsayı bir değer girilecektir. 1’den başlayarak textboxa girilen değere kadarki sayıları label nesnesinde alt alta gösteren programı yapınız.
 3. Formun üzerine iki tane buton koyun. Birinci butona basılınca form 200,150 boyutlarına küçülsün. İkinci butona basınca form 600,400 boyutlarına büyüsün
 4. Formun ilk yüklendiğinde kullanıcıdan şifre istemek için bir pencere açılsın. Eğer şifre doğru ise program çalışmaya devam etsin. Yanlışsa program dursun.
 5. Formun üzerine 2 tane TextBox, 2 tane Label, 1 tane Command butonu ekleyin. Şekildeki gibi düzenleyin ve kullanıcıdan kullanıcı adını ve şifre isteyip bunları içeriden kontrol etsin. Kodların içerisine bir kaçtane kullanıcı adı ve şifre ekleyin.
  Örnek :
  Kullanıcı adı : Özgür                            Kullanıcı adı : Cenk
  Şifre :123                                            Şifre :456
 6. Değişkenler ile sabitlerin farkı nedir.
 7. Bir ListBox kontrolüne 10 saniyede bir kullanıcıdan alınan değerleri ekleyen kodları yazın.
 8. Bir diziye dışarıdan 10 adet sayı girilecek. (inputbox ile)  2 tane buton olacak. Bunlardan bir tanesi yukarıdan aşağıya diğer , aşağıdan yukarıya doğru bu sayıları sıralayacak.

1.017 defa okundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir